Program

Dzień 1

09.10.2019

Spotkanie na lotnisku na dwie godziny przed odlotem w strefie spotkań (meeting point) oznaczonej logo PROCAM i otrzymanie zestawów podróżnych oraz informacji praktycznych, a następnie odprawa bagażowa i przelot do Rygi. 

Po wylądowaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowaniei krótki odpoczynek.

Obiad z piwem lokalnym, następnie spacerowym tempem zwiedzaniestarej części stolicy Łotwy. Po zwiedzaniu czas na starówce na degustacje lokalnych specjałów, a następnie kolacja z tradycyjnymi łotewskimi daniami.

Po kolacji możliwość wyjścia do klubu.


Dzień 2

10.10.2019

Po śniadaniu przejazd do Sigulda.

Sigulda należy do jednych z najczęściej odwiedzanych, po Rydze i Jurmali, miast na Łotwie. Przez wzgląd na malownicze zakątki, liczne zabytki i pomniki przyrody, zyskała przydomek „Małej Szwajcarii”. Zarówno zimą, jak i latem nie brak tu rozrywek. Niezależnie od pory roku uliczki Siguldy zapełnione się turystami. Miłośnicy pieszych wędrówek znajdą tu niewielkie wzniesienia, na których znajdują się ruiny trzech średniowiecznych zamków. Okolice miasta znane są również ze starych ziemskich rezydencji magnackich, pałacyków szlacheckich oraz poukrywanych w gęstych lasach i owianych legendami jaskiń. Sigulda stanowi bramę do Parku Narodowego Gauja.

Następnie zaprosimy do aktywności – wyścigi gokartamina torze Kartingowym 333.

Obiad w tradycyjnej łotewskiej restauracji z lokalnym piwem i zwiedzanieruin zamków krzyżackich w dawnych Inflantach.

Po południu przejazddo hotelu w Rydze i przygotowanie do meczu.

Kolacja w tradycyjnej restauracji łotewskiej z lokalnym piwem.

MECZ ŁOTWA – POLSKA!


Dzień 3

11.10.2019

Po śniadaniu przejazd do Jurmała nad Morzem Bałtyckim.

Już w czasach carskich nadmorskie miejscowości na zachód od Rygi były bardzo popularnym miejscem wypoczynku. Odwiedzającym gwarantowały ładne plaże i sosnowe lasy. W 1834 roku wybudowani tu pierwszy hotel, a 45 lat później zezwolono na wspólne kąpiele morskie kobiet i mężczyzn. Dzisiejszy łotewski kurort, leżący ok. 20 km od Rygi, był wakacyjną oazą dla przywódców ZSRR. Jedni wyjeżdżali na owiane tajemnicą wakacje na Krym, czy do Soczi, a niektórzy właśnie do Jurmały. Gdy Breżniew i Chruszczow akurat nie polowali i znudziło im się łowienie ryb, wybierali plażing w Jurmale. Toteż wybudowali sobie luksusową, jak na tamte czasy, drogę wielopasmową, którą z centrum Rygi dojeżdża się do Jurmały w 40 minut.

Obiad tradycyjny nadmorski w przepięknej restauracji klimatycznej nadmorskiej.

Przejazd na lotnisko i powrót do Polski wg rozkładu.