Program

Dzień 1 poniedziałek

20.01.2020

Spotkanie na lotnisku im. Chopina w Warszawie na dwie godziny przed odlotem w strefie spotkań (meeting point) oznaczonej logo PROCAM i otrzymanie zestawów podróżnych. Przelot do Los Angeles. Przejazd z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd na kolację. Nocleg.


Dzień 2 wtorek

21.01.2020 Los Angeles – Palm Springs 160 km (ok. 2,5 h)   

Po śniadaniu zwiedzanie miasta – przejście przez najsłynniejszy w Mieście Aniołów bulwar, zobaczymy Dolby Theatre, gdzie co roku wręczane są statuetki Oskara. Odwiedzimy Chinese Theatre, gdzie odciśnięte są dłonie i stopy gwiazd showbiznesu i gdzie cyklicznie odbywają się premiery filmów. Przejazd do dzielnicy biznesowej downtown, zobaczymy 18 tysięczną halę sportowo-widowiskową Staples Center, gdzie mecze rozgrywają LA Lakers, LA Kings, zatrzymamy się również pod najpiękniejszym gmachem LA, zbudowanym ze stali przez Franka Gehry’ego – Walt Disney Concert Hall. Przejazd do Santa Monica, obiad i relaks na szerokiej plaży, gdzie podziwiać będzie można zarówno budki ratownicze, przepiękną promenadę i życie na molo. Wieczorem przejazd do Palm Springs na nocleg.


Dzień 3 środa

22.01.2020 Palm Springs – Las Vegas 440 km (ok. 5 h)

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Drzew Jozuego z punktami postojowymi, a następnie przejazd do Las Vegas. Zakwaterowanie w hotelu przy głównej ulicy Miasta Grzechów – LV Strip. Dla chętnych i wytrwałych nocne spacery po Vegas, zobaczymy największe hotele świata, kasyna pełne rozbawionych turystów z całego świata. My też musimy się przekonać czy dopisuje nam szczęście.


Dzień 4 czwartek

23.01.2020 Las Vegas – Grand Canyon Eagles Point – Las Vegas 440 km (ok. 5,5 h)

Całodniowa wycieczka do Wielkiego Kanionu, podziwianie tego niezwykłego cudu natury. Po drodze zobaczymy tamę Hoovera, ogromną budowlę wzniesionej ręką człowieka. To jeden z najbardziej spektakularnych projektów hydrotechnicznych na świecie, a przy tym miejsce przepiękne krajobrazowo. W chwili ukończenia była zarówno największą na świecie elektrownią wodną, jak i największą na świecie konstrukcją betonową. Czas wolny na spacery po punktach widokowych Wielkiego Kanionu, jednego z najpiękniejszych cudów świata. Możliwość przespacerowania się po Sky Walk, czyli przezroczystym moście zawieszonym ponad rzeką Kolorado (dodatkowy koszt 30 usd). Powrót do hotelu w Las Vegas. Dla chętnych wieczorem wyjście na show lub koncert – polecamy Cirque du Soleil (oszałamiające połączenie muzyki, akrobacji, tańca).


Dzień 5 piątek

24.01.2020 Las Vegas

Dzień wolny na wypoczynek lub outlety.


Dzień 6 sobota

25.01.2020 Las Vegas – San Francisco – Salinas

Przelot do San Francisco. Przejazd przez malowniczą nadmorską drogę do Monterrey, gdzie nie zabraknie czasu na spotkanie z uchatkami kalifornijskimi oraz wydrami amerykańskimi, które upodobały sobie ten fragment wybrzeża. a następnie zakwaterowanie w hotelu w Salinas. Kolacja. Nocleg.


Dzień 7 niedziela

26.01.2020 Salinas – 17 Miles Drive – Monterrey – Carmel – San Francisco 250 km (ok. 4 h)

Powrót do San Francisco przejazd 17 Miles Drive, czyli najdroższą dzielnicą w Californii, gdzie swoje rezydencje za miliony dolarów nabywają gwiazdy filmowe Hollywood i milionerzy Krzemowej Doliny. Przejazd do San Francisco. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg. 


Dzień 8 poniedziałek

27.01.2020 San Francisco

Zwiedzanie miasta. Zwiedzanie zaczniemy od słynnego placu Union Square, następnie Chinatown, Golden Gate Park and Fisherman’s Wharf z widokiem na wyspę Alcatraz. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.


Dzień 9 wtorek

28.01.2020 San Francisco – Warszawa

Rejs na wyspę Alcatraz i zwiedzanie słynnego muzeum – więzienia – The Rock. Obiad. Ciąg dalszy zwiedzania Park Narodowy Muir z olbrzymimi sekwojami, następnie wjazd na słynne wzgórze Twin Peaks i postojem na Alamo Square.


Dzień 10 środa

29.01.2020

Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko.


Dzień 11 czwartek

30.01.2020

Przylot do Warszawy.


*dni oraz dokładny przebieg godzinowy może ulec zmianie z przyczyn niezawinionych przez organizatora.


FAKULTATYWNIE LAS VEGAS


O Cirque du Soleil to oszałamiający wizualnie program, który przenosi widzów do fantastycznego świata zachwytu i podziwu dzięki oszałamiającym akrobacjom w otoczeniu powietrza, ognia i co najważniejsze, wody. Przedstaiwenie odbywa się w hotelu Bellagio.

Cena 150 – 200 usd.