Program

Dzień 1 sobota

29.01.2022

Spotkanie na lotnisku na dwie godziny przed odlotem w strefie spotkań (meeting point) oznaczonej logo PROCAM i otrzymanie zestawów podróżnych. Przelot na Lanzarote i przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 2 niedziela

30.01.2022

Spotkanie organizacyjne. Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz udział w aktywnościach z animatorami.

Dzień 3 poniedziałek

31.01.2022

Dla wszystkich Gości firmy Procam – północna część wyspy, stolica i plażowanie.

Dzień 4 wtorek

01.02.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – La Graciosa.

Dzień 5 środa

02.02.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – Grand tour – kraina wulkanów.

Dzień 6 czwartek

03.02.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – Fuerteventura.

Dzień 7 piątek

04.02.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – La Graciosa.

Dzień 8 sobota

05.02.2022

Wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko.

Dzień 9 niedziela

06.02.2022

Powrót do Polski.


W trakcie tygodnia odbędą się dodatkowe liczne atrakcje.


*dni oraz programy wycieczek mogą ulec zmianie, dokładny plan tygodnia przedstawi pilot podczas spotkania informacyjnego.


OPIS WYCIECZEK


Wycieczka dla Gości Procam – północna część wyspy, stolica i plażowanie

09:40 Wyjazd z hotelu

10:00 – 10:45 Ogród Kaktusów

11:00 Plantacja aloesówprezentacja i czas na zakupy

12:15 – 13:00 Teguise, dawna stolica Lanzarote, otoczona jest niesamowitym wulkanicznym krajobrazem utworzonym przez stare kratery i rzeki zestalonej lawy

13:15 – 15:00 Playa de Famara

14:00 – 15:30 Przejazd do Arrecife obecnej stolicy, poukładanego miasta portowego z piękną promenadą obsianą knajpami oraz sklepami

15:30 – 17:00 Arrecife – czas na zakupy

17:30 powrót do hotelu

ZABIERAMY: stroje kąpielowe, ręczniki, aparat, możliwość zakupów


WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Grand tour – kraina wulkanów

Wizyta w regionie, którego pejzaż składa się z zastygłej lawy i popiołu wulkanicznego – La Heria słynącym z niezwykłego sposobu uprawy winorośli. Przejazd na północ wyspy do Jameos del Agua – jaskini zaadaptowanej przez lokalnego artystę Cezara Manrique, przejazd do doliny tysiąca palm. Przerwa na obiad. Wjazd na Pico del Chache, najwyższy szczyt Lanzarote, skąd rozpościera się przepiękny widok na wulkan La Corona. Przejazd wybrzeżem zachodnim do głównej atrakcji wyspy: Parku Narodowego Timanfaya, z najmłodszymi wulkanami na Lanzarote, nazywanymi Górami Ognia i obserwacja zjawisk geotermalnych, następnie przejazd Ruta de los Volcanes – trasą pomiędzy zastygłą lawą i kraterami. W programie również Los Hervideros – Wrzące Wybrzeże, miejsce zetknięcia gorącej lawy z Atlantykiem, El Golfo – kraterowe jeziorko o niezwykłej szmaragdowej barwie.

cena 80 euro

La Graciosa – rajska wyspa

Przejazd do portu w Órzoli, miasta położonego na północy wyspy. Wyprawa promem (ok. 25 minut) oraz krótkie zwiedzanie Caleta de Sebo. Następnie rejs katamaranem wzdłuż południowego wybrzeża La Graciosy – najmniejszej zamieszkanej Wyspy Kanaryjskiej zachwycającej wspaniałymi widokami, krystalicznie czystą wodą i wyjątkowym miasteczkiem, w którym żyje 600 mieszkańców. Statek zakotwiczy w małym ukrytym raju na Playa de la Francesa. Na miejscu plażowanie, snurkowanie, kajaki (zalecane zabranie stroju kąpielowego i ręcznika), obiad, przekąski i napoje. Przepiękne dziewicze krajobrazy i niezwykły spokój panujący na wyspie, to tylko jedne z nielicznych atutów przyciągających tu przede wszystkim osoby chcące odpocząć i się zrelaksować. Po wypoczynku na plaży rejs katamaranem do Caleta de Sebo, a następnie powrót promem na Lanzarote.

cena 75 euro

Fuerteventura

Wycieczka na sąsiednią wyspę archipelagu. Przejazd przez góry, wizyta w jaskiniach Ajuy, pierwszej stolicy wyspy Betancurii, Puerto del Rosario oraz wydmy z plażowaniem.

Cena 85 euro