Program

Dzień 1 czwartek

02.02.2023

Spotkanie na lotnisku na dwie godziny przed odlotem w strefie spotkań (meeting point) oznaczonej logo PROCAM i otrzymanie zestawów podróżnych. Przelot na Teneryfę i przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 2 piątek

03.02.2023

Spotkanie organizacyjne. Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz udział w aktywnościach.

Dzień 3 sobota

04.02.2023

Dla wszystkich Gości firmy Procam – objazd wyspy.

Dzień 4 niedziela

05.02.2023

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – Loro Park.

Dzień 5 poniedziałek

06.02.2023

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – La Gomera.

Dzień 6 wtorek

07.02.2023

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – rejs.

Dzień 7 środa

08.02.2023

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami.

Dzień 8 czwartek

09.02.2023

Wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko.

Dzień 9 piątek

10.02.2023

Powrót do Polski.


W trakcie tygodnia odbędą się dodatkowe liczne atrakcje.


*dni oraz programy wycieczek mogą ulec zmianie, dokładny plan tygodnia przedstawi pilot podczas spotkania informacyjnego.


OPIS WYCIECZEK

Dla wszystkich Gości firmy Procam – objazd wyspy.

W programie objazdu:

– punkt widokowy przy klifach Los Gigantes

– przejedziemy punkty graniczne zmian klimatycznych wyspy, przejdziemy z klimatu śródziemnomorskiego do bardziej deszczowej i pięknie zielonej, tropikalnej części północnej wyspy Teneryfy klimatu morskiego

– Mirador de Garachico

– Icod de Los Vinos , w którym znajduje się słynna, tysiącletnia dracena „Dracenea Draco”  nazywana także „Drago de Milenario”,  degustacją win i lokalnych likierów

– La Orotavy

– obiad

– przejazd przez Park Narodowy Teide


Loro Park

Zdecydowanie główna atrakcja – Loro to po hiszpańsku papuga. Poza największą kolekcją papug na świecie, to przede wszystkim świat morskich ssaków. Tresura orek na żywo – jedna z niewielu jaką można zobaczyć w Europie, największe w Europie delfinarium z 12 milionami litrów wody morskiej, pokaz i tresura fok oraz lwów morskich, szympansy, goryle, przepiękne pingwinarium, unikatowe gatunki tygrysa białego i bardziej popularnego bengalskiego, żółwie Galapagos, rekinarium i cała plejada zwierząt z całego świata na powierzchni ponad 140.000 tys km2. Wszystko tonie w przepięknej roślinności, utrzymane w niesamowitej czystości.

Wyjazd ok. 9:00, czas przebywania w parku wynosi 5-5,5 godziny, w zależności od czasu dojazdu do Puerto de la Cruz. Wyjazd z Parku w granicach godziny 17:00. Planowany przyjazd do hotelu w godzinach ok. 18:30.

koszt ok. 65 EUR

La Gomera

Z południowego portu Teneryfy – Los Cristianos płyniemy luksusowym promem linii Fred Olsen do portu w San Sebastian na Gomerze. Stolica wyspy – San Sebastian, to miejsce pobytu Krzysztofa Kolumba przed jego wielkimi wyprawami w nieznane. W miasteczku znajduje się studnia z wodą, którą poświęcono Amerykę, stare domostwo w którym zatrzymywał się żeglarz i skromne muzeum ukazujące historię jego podróży.

Po zwiedzaniu San Sebastian rozpoczniemy objazd wyspy z przystankami na punktach widokowych ukazujących jej niezwykłe uroki. Urwiste wąwozy nazywane popularnie „barrancos” usypane mnóstwem tarasowych poletek, maleńkie wioski usytuowane u podnóży gór i wzniesień to jedne z ciekawszych widoków i miejsc, w których żyją po dziś dzień mieszkańcy wyspy. Odwiedzimy najstarszy na świecie las laurowo-wrzosowy na którego terenie znajduje się ponad 400 gatunków egzotycznych roślin i krzewów. Dziś stanowi on teren Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stare drzewa laurowe i potężne wrzośce sięgające kilkunastu metrów, często spowite we mgle, nadają charakterystyczny klimat temu miejscu. W godzinach popołudniowych zjemy lunch w pięknie położonej restauracji, połączony z demonstracją języka gwizdanego, którym posługiwali się niegdyś “Guanches” – rdzenni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich. Ta forma i umiejętność posługiwania się dźwiękiem przetrwała do dziś jako jeden z elementów tradycji ich przodków. Na trasie zatrzymamy się w ogródku bananowym, gdzie zobaczymy jak mieszkańcy uprawiają oprócz bananów, mango, papaje i avokado. Po wizycie w centrum wyspy udajemy się w drogę powrotną do jej stolicy, gdzie mamy czas wolny na spacer uliczkami San Sebastian.

koszt ok. 110 EUR

Rejs

Statek wypływający z południowego portu w Costa Adeje. Na pokładzie katamaranu znajduje się bar w formie open z napojami bezalkoholowymi typu: Cola, Fanta, Sprite, woda mineralna oraz napojami alkoholowymi soft: wino białe, sangria, piwo. Podczas rejsu 4,5h zorganizowany jest catering w formie lunchu. Celem wyprawy morskiej jest obserwacja rodzin wielorybów i delfinów żyjących i występujących przez cały rok u wybrzeży wyspy Teneryfa.
Podczas rejsu organizowana jest przerwa na kąpiel w okolicznych i malowniczych częściach zatoczek południowego wybrzeża.

koszt ok. 55 EUR