Program

Dzień 1 poniedziałek

06.02.2023

Spotkanie na lotnisku na dwie godziny przed odlotem w strefie spotkań (meeting point) oznaczonej logo PROCAM i otrzymanie zestawów podróżnych. Przelot na Fuerteventure i przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 2 wtorek

07.02.2023

Spotkanie organizacyjne. Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz udział w aktywnościach z animatorami.

Dzień 3 środa

08.02.2023

Dla wszystkich Gości firmy Procam – objazd wyspy.

Dzień 4 czwartek

09.02.2023

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – rejs.

Dzień 5 piątek

10.02.2023

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – Oasis Park.

Dzień 6 sobota

11.02.2023

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna – Lanzarote.

Dzień 7 niedziela

12.02.2023

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami.

Dzień 8 poniedziałek

13.02.2023

Wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko. Powrót do Polski.


W trakcie tygodnia odbędą się dodatkowe liczne atrakcje.


*dni oraz programy wycieczek mogą ulec zmianie, dokładny plan tygodnia przedstawi pilot podczas spotkania informacyjnego.


OPIS WYCIECZEK

Dla wszystkich Gości firmy Procam – objazd wyspy.

W programie objazdu:

– wioska Ajuy – miejscowość z charakterystyczną czarną plażą. Otoczenie wioski to klify, w których znajdują się najbardziej znane jaskinie. Wybierzemy się spacerem ścieżką wzdłuż klifu (do przejścia około 15 min w jedną stronę), by zobaczyć największe jaskinie Ajuy. Na ten punkt programu przeznaczamy nieco ponad godzinę, co pozwala na spokojnie i bez pośpiechu pokonać całą trasę.

– Betancuria – dawna stolica wyspy z najstarszym na Fuerteventurze kościołem oraz malownicze domki w centrum miasteczka. Urokliwe, najładniejsze miasteczko na wyspie. Planujemy tu odwiedzenie kościoła Santa Maria, będzie też czas wolny na zakup pamiątek lub przedpołudniową kawę.

– przejazd górską widokową drogą pomiędzy miejscowościami Pajara i Vega de Rio Palmas. Po drodze zatrzymamy się, by krajobraz tej części wyspy obserwować także z punktu widokowego Risco de las Peñas.

– panoramiczne zwiedzanie Puerto del Rosario. Podczas przejazdu ulicami tego niewielkiego miasta zobaczymy najważniejsze miejsca stolicy wyspy.

– relaks na wydmach w Corralejo – czas wolny dla uczestników wycieczki. Można go wykorzystać na spacery przez pustynny krajobraz wydm lub na plażowanie przy Grandes Playas de Corralejo – słynnych plażach, uważanych za jedne z najpiękniejszych na całych Wyspach Kanaryjskich.


Rejs

Ramy czasowe wycieczki łącznie z przejazdem do portu to 09:00 – 15:00. Rejs trwa około 4 godzin i rozpoczyna się z portu w Morro Jable. Wycieczka obejmuje rejs motorowym katamaranem wzdłuż południowego wybrzeża Fuerteventury. Jest to miejsce, które na wyspie daje największą szansę na zobaczenie morskich ssaków: delfiny pojawiają się bardzo często, jest też szansa na wieloryby lub orki. Podwodny pokład statku jest przeszklony, dzięki temu można podziwiać z bliska ławice ryb. W czasie postoju na kotwicy na płytszych wodach można korzystać z takich atrakcji jak zjeżdżalnia, z której wpada się prosto do oceanu, kajaki, SUP. Dostępny jest też sprzęt do snorkelingu. Na pokładzie przez cały czas trwania wycieczki dostępne są napoje bezalkoholowe, piwo oraz sangria. Podany zostanie także obiad.

koszt ok. 75 EUR

Oasis Park

Ogród botaniczno – zoologiczny na południu wyspy. Park ma prawie 80 hektarów. Są tu wybiegi ze zwierzętami, w dużej mierze pochodzącymi z afrykańskiej sawanny. Zobaczyć można m.in. zebry, żyrafy, słonie, wielbłądy, ptaki, antylopy, żółwie, surykatki. W ciągu dnia są pokazy zwierząt: lwów morskich, drapieżnych ptaków, gadów. Jest tu też także bardzo rozległy ogród botaniczny, głównie z kaktusami i sukulentami.  Atrakcją parku jest możliwość interakcji z niektórymi zwierzętami. Przy wejściu kupuje się torby z „autoryzowanym” jedzeniem za 1,5€ i można z ręki karmić żyrafy, zebry, wielbłądy. Przez wszystkie dni tygodnia park oferuje takie same atrakcje. Wybierając się w niedzielę atrakcją dodatkową jest lokalny targ, gdzie można kupić pamiątki, rękodzieło, produkty spożywcze. Wyjazd o 09:00 lub 10:40, powrót 16:30.

koszt ok. 45 EUR

Lanzarote

Przejazd do portu w Corralejo, następnie przeprawa promowa z widokami na Lanzarote, Fuerteventurę oraz wyspę Lobos.

– Zwiedzanie Parku Narodowego Timanfaya – głównej atrakcji wyspy. W miejscu oznaczonym symbolem diabła weźmiemy udział w pokazach geotermalnych czyli doświadczeniach, które udowodnią, że wulkany z Lanzarote są wciąż aktywne i gorące. Chwilę później wybierzemy się w podróż Ruta de los Volcanes – jest to przejazd liczącą około 14 km trasą przez pola zastygłej lawy.

– El Golfo – wioska charakteryzująca się wulanicznym wybrzeżem. Czas wolny na spacer w stronę Charco de los Clicos – szmaragdowego jeziorka w kraterze wulkanu.

– La Geria czyli region Lanzarote znany z unikatowego w skali świata sposobu uprawiania winorośli. Wizyta w winnicy z możliwością spróbowania najlepszego wina Wysp Kanaryjskich.

– Przejazd na północ przez centralną część wyspy: miejscowość Teguise oraz zbocza Peñas del Chache – najwyższego wzniesienia Lanzarote. Zatrzymamy się na punkcie widokowym, skąd obserwować można wulkan La Corona oraz wioski rybackie wschodniego wybrzeża.

– Obiad w restauracji w Dolinie Tysiąca Palm.

– Jameos del Agua – miejsce, gdzie natura spotyka się ze sztuką, czyli tunel wulkaniczny zaaranżowany przez najsłynniejszego artystę Lanzarote – Cesara Manrique. Ciekawostkami tego miejsca są m.in. maleńkie kraby – albinosy oraz sala koncertowa w jaskini.

koszt ok. 110 EUR