Program

Dzień 1 środa

14.09.2022

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie godziny przed odlotem w strefie spotkań (meeting point) oznaczonej logo PROCAM i otrzymanie zestawów podróżnych. Przelot do Czarnogóry, po wylądowaniu przejazd do największej winnicy w Europie i degustacja lokalnego szczepu Vranac. Przejazd do hotelu, obiad, zakwaterowanie.

Dzień 2 czwartek

15.09.2022

Spotkanie organizacyjne. Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz udział w aktywnościach z animatorami.

Wieczorny spacer do Budvy i wspólne zwiedzanie uroczej starówki.

Dzień 3 piątek

16.09.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna.

Dzień 4 sobota

17.09.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna.

Dzień 5 niedziela

18.09.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna.

Dzień 6 poniedziałek

19.09.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna.

Dzień 7 wtorek

20.09.2022

Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz gry i zabawy z animatorami. Wycieczka fakultatywna.

Dzień 8 środa

21.09.2022

Wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko.

Powrót do Polski.


W trakcie tygodnia odbędą się dodatkowe liczne atrakcje.


*dni oraz programy wycieczek mogą ulec zmianie, dokładny plan tygodnia przedstawi pilot podczas spotkania informacyjnego.


OPIS WYCIECZEK


WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Spływ pontonowy (rafting) przełomem rzeki Tara

Rafting największym kanionem Europy. Niesamowita przygoda dla lubiących odrobinę adrenaliny i dzikie piękno górskiego krajobrazu. Wycieczka autokarem w najpiękniejsze góry Czarnogóry- Durmitor, przejazd piękną widokowo trasą nad kanionem błękitnej Rzeki Piva, sztuczną zaporą, tunelami wydrążonymi w skałach (postoje na zdjęcia). Dojazd do Szczepanpolja, gdzie w niewielkiej osadzie rozpoczyna się przygoda. Śniadanie składające się z regionalnych, górskich wyrobów doda każdemu sił. Następnie goście otrzymują niezbędne oprzyrządowanie : pianki, buty, kaski, kamizelki. Kolejnym punktem wycieczki jest przejazd jeepami górską drogą w górę rzeki, gdzie czekają pontony. Spływ ośmioosobowymi pontonami (na każdym z nich opiekun) wzdłuż największego kanionu Europy fragmentem rzeki ciągnącym się równolegle do granicy czarnogórsko-bośniackiej. Podczas spływu postoje na zdjęcia, możliwość kąpieli w rzece (dla odważnych- woda ma 8’C!). Po spływie pyszny obiad regionalny (w cenie).

WAŻNE INFORMACJE

orientacyjny czas trwania wycieczki: 07:00-19:30

cena ok. 90 euro


Montenegro tour

  • Zatoka Kotorska
  • Zabytkowy Kotor
  • Njeguši – degustacja lokalnych produktów
  • Lovćen – Park Narodowy
  • Cetinje – dawna czarnogórska stolica
  • Budva

Czyli Czarnogóra w pigułce! To wycieczka, dzięki której w najlepszy sposób można poznać najważniejsze miejsca związane z czarnogórską historią i turystycznymi atrakcjami dla ducha. Wyruszamy w kierunku Zatoki Kotorskiej (Fiordy na Adriatyku), zwiedzamy zabytkowy Kotor (miasto na liście dziedzictwa UNESCO), a następnie malowniczą górską trasą z której rozpościera się panorama fiordu kotorskiego udajemy się do górskiej wioski Njeguszi, słynącej m.in. z wyśmienitej suszonej szynki, której możemy skosztować w trakcie wyjazdu. Kolejny przystanek to przejazd do parku narodowego Lovćen oraz do Cetinje – dawnej czarnogórskiej stolicy. Następnie powrót na wybrzeże malowniczą górską trasą widokową. Podczas wycieczki zwiedzamy również Budvę, jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju.

WAŻNE INFORMACJE

orientacyjny czas trwania wycieczki:  09:30-18:30

cena ok. 80 euro


Stary Bar i Ulcinj

  • Punkt widokowy na wyspę Sv. Stefan
  • Wizyta w Starim Barze
  • Wizyta w Ulcinju

Południe Czarnogóry to zupełnie inny, dużo bardziej orientalny świat, którego odkrywanie pozwala nam przenieść się w zupełnie odmienną rzeczywistość. Wyjeżdżamy wczesnym popołudniem aby w pierwszej kolejności dotrzeć do Starego Baru – jednej z najstarszych osad człowieka w tej części Bałkanów. Następnie wzdłuż wybrzeża dojeżdżamy do najdalej wysuniętego na południe miasta Czarnogóry. Tutaj udajemy się do centrum Ulcinja, aby podczas spaceru zobaczyć miejską twierdzę, tzw. Stary Ulcinj i rozpościerającą się z niej przepiękną panoramę miasteczka, a także usłyszeć śpiew muezinów wzywających na modlitwę w rozsianych po mieście meczetach. Następnie czas wolny w rozświetlonym wieczornym blaskiem mieście i powrót do hoteli późnym wieczorem.

WAŻNE INFORMACJE

orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00-19:30

cena ok. 85 euro 

Jezioro Szkoderskie

Położone na granicy Albanii i Czarnogóry co roku zachwyca odwiedzających je turystów. Co ciekawe w zależności od pory roku poziom wód w jeziorze ulega zmianie. Jezioro Szkoderskie zimą sięga do prawie 600 km2, zaś w trakcie upalnego lata poziom wody mocno spada, nawet do 350km2. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, do jeziora uchodzi kilka większych rzek, a największą z nich jest Morača. Co roku od początku października rzeki stają się bardzo rwące i wezbrane, jest to skutkiem dużej ilości opadów deszczu na północy kraju. Wtedy w ciągu kilku dni woda Jeziorze Szkoderskim podnosi się nawet o kilka metrów! Po przejezdzie z hotelu wsiadamy na łódkę. Przewidziane są przerwy na kąpiel (jedna w rzece, druga z łódki na jeziorze), następnie obiad i droga powrotna.

WAŻNE INFORMACJE

orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:00-17:30

cena ok. 70 euro