przyklad

Bon w wysokości 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko do 18 roku życia. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł.
Tak, bon jest wolny od podatku.
Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r. – do tego terminu należy zrealizować bon.
Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować. Bon będzie generowany w systemie PUE ZUS. W celu aktywacji bonu konieczne będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS (można to zrobić za pomocą profilu zaufanego czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego) i potwierdzenie poprawności danych, albo dokonanie aktualizacji danych dotyczących adresu poczty elektronicznej i numer telefonu. Bony, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, będą przekazywane za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.
Nie, bon turystyczny można zrealizować w całości za rezerwacje nawet wtedy, gdy cena za dziecko jest znacznie niższa niż wartość bonu. Dla przykładu: jeśli w rodzinie podróżują dwie osoby dorosłe plus dziecko, a cena za dziecko lub infanta np. wynosi 150 PLN a łączna cena za rezerwacje przekracza 500 zł, to bon można zrealizować w całości. Identyczna zasada występuje również wtedy, gdy w promocji dzieci liczone są za 0 zł.
Dla rodziców pobierających świadczenie 500+ nie będzie to problem, gdyż ZUS posiada wszystkie niezbędne dane do realizacji bonu. Nie trzeba będzie zatem składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować, bon wygeneruje się automatycznie. Prosimy o aktualizacje danych w profilu zaufanym szczególnie adresu email oraz telefonu kontaktowego. Bony, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, będą przekazywane za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.
Będzie to dokument elektroniczny w formie unikatowego 16-cyfrowego numeru, będzie on przekazany do Państwa za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu komórkowego lub Państwa adres email podany w profilu zaufanym.
Tak, za pomocą bonu można dokonać rezerwacji i opłacenia wielu usług do kwoty wartości bonu, aż do wyczerpania należnej kwoty.
Bon będzie ważny do 31 marca 2022 r.
Tak, wyjazd musi się odbyć w terminie ważności bonu turystycznego, maksymalnie do 31 marca 2022 r.
Tak, bon będzie przyznawany niezależnie od dochodów świadczeniobiorców.
Postępujemy zgodnie z warunkami anulacji rezerwacji danego produktu. NP. gdy impreza kosztuje 1000 PLN a w momencie anulacji wg. warunków koszty anulacji wynoszą 100% wtedy bon przepada. W przypadku anulacji imprezy, wypoczynku, obozu zachęcamy do Państwa do każdorazowego zapoznania się z warunkami anulacji.
Lista podmiotów, w których będzie można zapłacić za pomocą bonu, będzie publikowana na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Bon turystyczny w pełni można wykorzystać np. na stronie www.bonturystyczny500plus.pl, www.tourlider.pl lub w naszym biurze podróży przy ul. 3 Maja 58, 62-500 Konin. Na liście znajdą się podmioty, które uprzednio zarejestrują się w systemie teleinformatycznym PUE ZUS. Termin, od którego będzie możliwa rejestracja w systemie teleinformatycznym, zostanie opublikowany na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rozwoju. Obecnie nie jest znana data, od której będzie można dokonać rejestracji, a tym samym data publikacji listy. Jest ona uzależniona od daty wejścia w życie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.
Usługa turystyczna lub usługi hotelarskie muszą być realizowana na rzecz dziecka, na które świadczenie zostało przyznane wraz z rodzicami lub osobami podróżującymi z dziećmi. Dla przykładu: jeśli w rodzinie podróżują dwie osoby dorosłe plus dziecko, a cena za dziecko lub infanta np. wynosi 150 PLN a łączna cena za rezerwacje przekracza 500 zł, to bon można zrealizować w całości. Identyczna zasada występuje również wtedy, gdy w promocji dzieci liczone są za 0 zł.
Bony będą przekazywane, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez osobę uprawnioną numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten trzeba okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Dokonanie płatności za pomocą bonu będzie następować z wykorzystaniem systemu PUE ZUS.
Tak, płatność za pomocą bonu będzie również możliwa. Powyżej tej sumy konieczna będzie dopłata.
Tak, organizator ma obowiązek zwrócić pobraną należność na konto ZUS. Nie ma możliwości otrzymania zwrotu w gotówce lub innych środkach płatniczych.
Bon dotyczy tylko imprez i hoteli w Polsce. Zrealizować go można tylko i wyłącznie jeżeli na potwierdzeniu rezerwacji mamy ujęte dzieci, które są uprawnione do realizacji bonu i znajdują się na rezerwacji. Bonem nie można zapłacić za rezerwacje, na której nie występują dzieci, których to dotyczy.